У Криму з початку курортного сезону виявлено 450 нелегальних міні-готелів. Всього за даними Мінкурортів автономії на півострові налічується близько 3 тисяч незареєстрованих без розміщення.
Як передає кореспондент «Нового Регіону», сьогодні на прес-конференції в Сімферополі віце-прем'єр - міністр курортів і туризму Криму Георгій Псерев повідомив, що за два місяці перевірки пройшли в п'яти курортних регіонах.
«Усього поки п'ять регіонів обстеження - Феодосія, Миколаївка, Керч, Чорноморський район, Судак. Південний берег поки не охоплений, але робота триває », - пообіцяв віце-прем'єр.
За його словами, виявлені в ході перевірки нелегальні міні-готелі підлягають паспортизації.
«Виявляються візуально комісією, до складу якої входять всі структури, у тому числі й податкова. Виявляються готелі, які мають більш десяти номерів, а потім передаються до органів місцевого самоврядування для подальшої їх паспортизації », - пояснив Псарьов.
При цьому на прохання уточнити, паспортізіруются або вилучаються, як про те повідомляють податківці, нелегальні міні-готелі, віце-прем'єр запевнив, що «звичайно паспортізіруются».
Він додав, що за різними оцінками в Криму налічується близько 3 тисяч нелегальних об'єктів розміщення.
«Наше завдання завершити до кінця року перший етап детінізації і оцінити їх точну кількість», - повідомив Псарьов і уточнив, що легалізація всіх баз розміщення намічена на початок курортного сезону-2012.
Нагадаємо, що напередодні курортного сезону влада Ялти мали намір посилити роботу з виведення з тіні приватних баз розміщення туристів. Для остраху пару міні-готелів обіцяли вилучити в доход держави. Податкова адміністрація Криму регулярно інформує про виявлені в курортних містах незареєстрованих об'єктах розміщення, які опечатуються і вилучаються до рішення суду.
Між тим, питанням легалізації міні-готелів і приватних пансіонатів влади Криму обіцяли зайнятися ще у вересні минулого року. З ініціативи уряду автономії наказом Міністерства культури і туризму України була створена міжвідомча комісія, яка повинна була визначити статус міні-готелів і приватних пансіонатів. У завдання комісії також входила розробка положення, згідно з яким місцеві органи влади повинні за заявою власника надавати статус міні-готелі приватному домоволодіння.
В адміністраціях курортних міст нарікали, що без юридичного поняття приватного пансіонату або міні-готелі їхні власники оскаржують будь-яке рішення контролюючих органів. |